„Pomysł na pracę, pomysł na życie – wskazówki doradcy zawodowego”

Prezentację pod tym tytułem dla młodzieży uczestniczącej w cyklu zajęć prowadzonych przez Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach przedstawiła Małgorzata Wirecka-Zemsta, doradca zawodowy/psycholog. Omówiła także bieżącą sytuację na regionalnym rynku pracy i wskazała, jakich pracowników będą potrzebować pracodawcy w dłuższej perspektywie czasowej. Uczniowie otrzymali także odpowiedzi na pytania: czym się kierować wybierając zawód oraz na co zwrócić szczególną uwagę planując swoją drogą edukacyjno-zawodową.

Zgodnie z zasadą „uczyć bawiąc” nasi doradcy przeprowadzili dla dwóch grup uczniów ekonomiczną grę symulacyjną pn. „Chłopska szkoła biznesu”, która pozwoliła im sprawdzić się w prowadzeniu własnej firmy.
W murach uczelni mieliśmy przyjemność gościć w dniach 21-22 listopada br.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

Więcej w tej kategorii: Projekt ProRecognition »

spdhandelzielonaohpwrotalogo buton