Wojewódzki Urząd Pracy
25-561 Kielce, ul. Witosa 86
tel. (41) 364-16-00
fax (41) 364-16-66
e-mail: wup@wup.kielce.pl
header icon bip

DNI REKRUTACYJNE DLA POLAKÓW W NORWEGII

eures norweg praca thumbSieć EURES zaprasza polskich pracodawców poszukujących wykwalifikowanych pracowników w branży budowlanej oraz w przemyśle do zaprezentowania swoich ofert pracy podczas wydarzeń w Norwegii.

 

30 maja 2016 r. w Kristiansand i 2 czerwca 2016 r. w Flekkefjord odbędą się dni rekrutacyjne pn. „Kariera w Polsce”. Organizuje je sieć EURES reprezentowana przez norweskie publiczne służby zatrudnienia  we współpracy z polskimi publicznymi służbami zatrudnienia i Ochotniczymi Hufcami Pracy. Celem dni rekrutacyjnych jest wsparcie poszukujących pracy będących obywatelami Polski, przebywających obecnie na terenie Norwegii w regionie Vest-Agder, w znalezieniu zatrudnienia w Polsce. Podczas dni rekrutacyjnych promowane będą oferty pracy w Polsce.

 W regionie Vest-Agder mieszka obecnie 475 bezrobotnych obywateli polskich zarejestrowanych w norweskich urzędach pracy. Są to wykwalifikowani pracownicy z doświadczeniem w pracy w Norwegii, głównie w branży budowlanej oraz przemyśle. Sieć EURES oferuje wsparcie w znalezieniu wykwalifikowanych pracowników w postaci promocji polskich ofert pracy w Norwegii za pośrednictwem portalu internetowego norweskich publicznych służb zatrudnienia www.nav.no oraz na miejscu podczas obu wydarzeń.

W przypadku zainteresowania udziałem w tych wydarzeniach prosimy pracodawców polskicho kontakt do dnia 19 maja 2016 r. z pośrednikiem pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym ze względu na siedzibę pracodawcy, wyraźnie sygnalizując chęć promocji ofert pracy w Norwegii. Oferta pracy zostanie opublikowana w centralnej bazie ofert pracy www.oferty.praca.gov.pl. Prosimy pracodawców, aby w ofertach pracy znalazły się dodatkowo informacje nt. rodzaju prowadzonej działalności firmy oraz czy pracodawca oferuje - obok wynagrodzenia - dodatkowe elementy uposażenia, wparcie przy przeniesieniu się do kraju lub integracji w miejscu pracy. Informacja te są niezbędne do zaprezentowania potencjalnym kandydatom.

Wsparcie sieci EURES jest bezpłatne. 

spdhandelzielonaPowrotyohpstrzałka logo