Wojewódzki Urząd Pracy
25-561 Kielce, ul. Witosa 86
tel. (41) 364-16-00
fax (41) 364-16-66
e-mail: wup@wup.kielce.pl
header icon bip

WUP na Pikniku Rodzinnym

Mnóstwo mieszkańców województwa bawiło się na piątkowym Pikniku Rodzinnym zorganizowanym z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Na scenie były występy wokalne i taneczne, a także konkursy i atrakcje dla najmłodszych.

Piknik Rodzinny to coroczne wydarzenie, podczas którego mieszkańcy mogą także zapoznać się z ofertą instytucji podległych Urzędowi Marszałkowskiemu - organizatorowi imprezy. Stoisko Wojewódzkiego Urzędu Pracy oblegane było głównie osobami zainteresowanymi zagranicznymi ofertami pracy. Ponadto przedstawiciele WUP informowali o aktualnych projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz instruowali jak korzystać z wyszukiwarki ofert pracy na Europejskim Portalu Mobilności Zawodowej EURES oraz z Centralnej Bazy Ofert Pracy.

Uczestników Pikniku uroczyście przywitali: wicemarszałek Renata Janik i przewodniczący Sejmiku Województwa Andrzej Pruś. Z kielczanami spotkali się także: wiceprzewodniczący Sejmiku Henryk Milcarz, dyrektor Gabinetu Marszałka Marcin Piętak, a także poseł Krzysztof Lipiec i senator Krzysztof Słoń.

Dzień Samorządu Terytorialnego upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 1990 roku i przypada na 27 maja.

spdhandelzielonaPowrotyohpstrzałka logo