Wojewódzki Urząd Pracy
25-561 Kielce, ul. Witosa 86
tel. (41) 364-16-00
fax (41) 364-16-66
e-mail: wup@wup.kielce.pl
header icon bip

Wykorzystaj wakacje – pomyśl o swojej karierze!

Wakacje! Czas na odpoczynek, błogie lenistwo i nic nierobienie - zapewne to plany wielu z Was na najbliższe miesiące. Jednak, warto przynajmniej część tego czasu przeznaczyć na działania związane z rozwojem zawodowym.

Wiele młodych osób narzeka, że po skończeniu szkoły czy studiów ma trudności ze znalezieniem pracy, ponieważ brakuje im doświadczenia zawodowego. Dzięki pracy w wakacje możesz wypełnić lukę w życiorysie zawodowym, sprawdzić się jako pracownik,   a także zdobyć środki finansowe, które przydadzą Ci się np. na realizację wakacyjnych planów.

Pamiętaj! Nawet szukając pracy dorywczej warto starannie przygotować się do procesu rekrutacji. Przede wszystkim opracować profesjonalny życiorys zawodowy. Powinieneś także przygotować się do rozmowy z pracodawcą – poznać techniki skutecznej autoprezentacji i trafnego odpowiadania na pytania rekrutera.

W rozwiązaniu problemów i wątpliwości dotyczących poszukiwania pracy, nie tylko wakacyjnej, pomogą Ci konsultacje z naszymi doradcami zawodowymi. Do udziału w nich zapraszamy osoby, które stoją przed wyborem kierunku kształcenia, a także tych, którzy swoje pomysły na karierę zawodową muszą z różnych przyczyn zweryfikować. Jeżeli jesteś w takiej sytuacji proponujemy Ci także skorzystanie z badań psychologicznych. Dzięki nim dowiesz się więcej o sobie – swojej osobowości, preferencjach i zainteresowaniach zawodowych. Natomiast jeżeli chcesz skutecznie zarządzać swoją karierą możesz skorzystać ze wskazówek, jak efektywnie wykorzystywać swój czas, wyznaczać cele i motywować się do ich osiągnięcia.

Zapraszamy do odwiedzenia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.
Czeka na Ciebie profesjonalna kadra doradców zawodowych i psychologów.

spdhandelzielonaPowrotyohpstrzałka logo