Do udziału w konferencji zapraszamy przedsiębiorców, pracowników przedsiębiorstw, instytucje otoczenia biznesu, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i instytucji rynku pracy.

Zaprezentujemy aktualną ofertę wsparcia ze środków unijnych i krajowych na rzecz rozwoju firm i podnoszenia kwalifikacji pracowników.

Konferencja odbędzie się 22 listopada 2017 r. (środa) w BEST WESTERN Grand Hotel (dawny Hotel Łysogóry) w Kielcach przy ul. Sienkiewicza 78. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Wypełniony formularz rejestracyjny należy przesłać na adres z.podgorska@wup.kielce.pl. Wszelkich informacji udziela Pani Żaneta Podgórska, tel. 41 36 41 622

Do pobrania:
Formularz rejestracyjny
Program konferencji

Jak co roku, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach zaprosiło uczniów i studentów do udziału w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. W tym roku ogłoszone przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej hasło OTK brzmi: „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje!”.

Chcemy zapoznać uczestników naszych spotkań z istotą kompetencji stanowiących kluczowe pojęcie w procesie budowania kariery. Globalizacja, nieustanne zmiany i innowacyjność rynku pracy sprzyjają pracownikom posiadającym nie tylko talent i predyspozycje, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności oraz stale aktualizowaną wiedzę z zakresu swojego zawodu.

Podczas tegorocznych spotkań pracownicy Centrum podzielą się aktualną wiedzą nt. świętokrzyskiego rynku pracy i poszukiwanych przez pracodawców kompetencji, pomogą zainteresowanym zdobyciem doświadczenia za granicą oraz wskażą, gdzie można znaleźć pomoc i jak skorzystać z nowoczesnych narzędzi ułatwiających budowanie kariery zawodowej.

Życzymy wszystkim uczestnikom zdobycia kompetencji najbardziej poszukiwanych na rynku pracy!

Serdecznie zapraszamy polskich pracodawców do udziału w internetowych targach pracy organizowanych w ramach sieci EURES pn. Silesia 2017 On-line Job Day, które odbędą się 26 października 2017 r. w godzinach od 9:00 do 15:00 na stronie www.europeanjobdays.eu

Głównym celem targów jest wsparcie polskich pracodawców z wybranych branż w dotarciu do osób poszukujących pracy z innych państw Unii Europejskiej, w tym Polaków, którzy wyemigrowali do pracy za granicę i myślą o powrocie do kraju. Wydarzenie koncentruje się na branżach, w których polscy pracodawcy wykazują zainteresowanie zatrudnieniem obywateli z innych państw UE tj.: IT, transport i logistyka, księgowość i finanse, elektroniczna i telefoniczna obsługa klienta, branża metalowa, BPO (outsourcing procesów biznesowych).

Jesteś pracodawcą zainteresowanym udziałem?

Wejdź na stronę www.europeanjobdays.eu, wybierz zakładkę register/zarejestruj, a następnie w części Exhibitor kliknij w zakładkę create account i uzupełnij wszystkie pola oznaczone czerwoną gwiazdką. W tej części odznacz The Silesia 2017 Online Job Day - Work in Poland. Na zakończenie wybierz create new account, a następnie poczekaj. Sprawdzenie Twoich danych może potrwać 1-2 dni. Po pozytywnej weryfikacji konta wystawcy, otrzymasz link aktywujący konto. Sprawdź wszystkie możliwości konta! Pamiętaj, że w dniu targów możesz prowadzić indywidualne rozmowy z kandydatami przy wykorzystaniu kamerki lub/i słuchawek (zalecane) lub używając jedynie klawiatury.

Ostateczny termin rejestracji polskich pracodawców upływa 17 października 2017 roku.

Organizatorami wydarzenia są Wojewódzkie Urzędy Pracy w Katowicach oraz Opolu.

26 września 2017 r. w godz. 9 - 12 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy we Włoszczowie doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach przeprowadzą zajęcia warsztatowe pn. „Profesjonalne i niepowtarzalne – moje dokumenty aplikacyjne”.

Życiorys zawodowy i list motywacyjny mogą wspomóc proces poszukiwania zatrudnienia, a niejednokrotnie decydują o powodzeniu w procesie rekrutacji. Muszą być na tyle interesujące, aby pracodawca wybrał właśnie nas spośród wielu innych kandydatów. Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z zasadami sporządzania dokumentów aplikacyjnych, wzorami dokumentów oraz nabycie praktycznych umiejętności poprawnego pisania CV i listu motywacyjnego pod potrzeby konkretnych ofert pracy. Jak tego dokonać, można dowiedzieć się w trakcie warsztatu.

Zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem metod wykładu oraz ćwiczeń.