Wojewódzki Urząd Pracy
25-561 Kielce, ul. Witosa 86
tel. (41) 364-16-00
fax (41) 364-16-66
e-mail: wup@wup.kielce.pl
header icon bip

Powiatowe urzędy pracy nie będą już musiały ustalać profilu pomocy dla każdego bezrobotnego. Wynika to z nowelizacji Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. W praktyce oznacza to skrócenie czasu w jakim rozpocznie się udzielanie pomocy osobie bezrobotnej.  Szczegóły tutaj: https://www.gov.pl/web/rodzina/szybsza-pomoc-z-urzedu-pracy

Mnóstwo mieszkańców województwa bawiło się na piątkowym Pikniku Rodzinnym zorganizowanym z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Na scenie były występy wokalne i taneczne, a także konkursy i atrakcje dla najmłodszych.

Piknik Rodzinny to coroczne wydarzenie, podczas którego mieszkańcy mogą także zapoznać się z ofertą instytucji podległych Urzędowi Marszałkowskiemu - organizatorowi imprezy. Stoisko Wojewódzkiego Urzędu Pracy oblegane było głównie osobami zainteresowanymi zagranicznymi ofertami pracy. Ponadto przedstawiciele WUP informowali o aktualnych projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz instruowali jak korzystać z wyszukiwarki ofert pracy na Europejskim Portalu Mobilności Zawodowej EURES oraz z Centralnej Bazy Ofert Pracy.

Uczestników Pikniku uroczyście przywitali: wicemarszałek Renata Janik i przewodniczący Sejmiku Województwa Andrzej Pruś. Z kielczanami spotkali się także: wiceprzewodniczący Sejmiku Henryk Milcarz, dyrektor Gabinetu Marszałka Marcin Piętak, a także poseł Krzysztof Lipiec i senator Krzysztof Słoń.

Dzień Samorządu Terytorialnego upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 1990 roku i przypada na 27 maja.

W Skarżysku – Kamiennej odbyły się Regionalne Targi Pracy pod patronatem Marszałka Województwa – Andrzeja Bętkowskiego.

Dyrektor WUP Arkadiusz Piecyk, uroczyście witając uczestników, podkreślił znaczenie działań promujących zatrudnienie w polityce rynku pracy, którą realizuje Samorząd Województwa. Dobra współpraca Wojewódzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy zaowocowała liczbą kilkuset ofert pracy, udostępnionych na skarżyskich Targach.

Podczas wydarzenia można było zapoznać się z licznymi ofertami od lokalnych pracodawców. Z silną reprezentacją Targi odwiedziły podmioty ze Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wśród pracodawców oferujących zatrudnienie byli m.in. Man, Chemadin, Celsium Skarżysko, Simko, Cersanit poszukujących pracowników produkcji metalowej, operatorów maszyn, spawaczy, monterów, elektryków, elektromechaników i operatorów CNC.

Oferty udostępniały także lokalne podmioty z branży hotelarsko - gastronomicznej, między innymi Hotel i restauracja Promień i McDonalda’s.

Wakaty czekały także na specjalistów ds. księgowości, sprzedawców, magazynierów, którzy niemal od zaraz mogli podjąć prace w lokalnych firmach handlowo - usługowych i biurach rachunkowych.

Liczne grupy młodzieży odwiedziły Targi Pracy organizowane przez Wojewódzką Świętokrzyską Komendę Ochotniczych Hufców Pracy. Zainteresowani byli głównie ofertą szkoleń i kursów zawodowych podnoszących kwalifikacje. Z tej formy wsparcia można skorzystać w pośredniakach pracy. Ponadto odwiedzający stoisko WUP mogli poznać oferty pracy zagranicznej i sezonowej. Wakacyjne miesiące to czas kiedy zwiększa się zainteresowane wyjazdami do pracy tymczasowej. Przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy udzielali także informacji na temat aktualnych projektów współfinansowanych z EFS w ramach dwóch programów: skierowanych do bezrobotnych do 30 roku życia (POWER) jak i po 30-stce (RPO WŚ).

Strona 1 z 30

spdhandelzielonaPowrotyohpstrzałka logo