Wojewódzki Urząd Pracy
25-561 Kielce, ul. Witosa 86
tel. (41) 364-16-00
fax (41) 364-16-66
e-mail: wup@wup.kielce.pl
header icon bip

Podczas  plenerowych Targów Pracy koordynowanych przez Miejski Urząd Pracy w Kielcach stoisko informacyjno - promocyjne przygotował również Wojewódzki Urząd Pracy. Zainteresowanym udzielano informacji i porad dotyczących poszukiwania pracy, szczególnie w sezonie wakacyjnym. Poszukujący zatrudnienia za granicą mogli zapoznać się z ofertami pracy w ramach sieci EURES, głównie w zawodach: magazynier, spawacz, elektryk, mechanik przemysłowy, kierowca C+E oraz kucharz i kelner.

Osoby odwiedzające nasze stoisko mogły także otrzymać publikacje przygotowane przez pracowników WUP oraz materiały informacyjne w postaci broszur i ulotek.

W dniu 14 czerwca 2019 r. w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie odbyły się Powiatowe Targi Pracy zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach przy współpracy władz Gminy Piekoszów.

Podczas targów wystawiło się ponad dwudziestu pracodawców, agencje pośrednictwa pracy oraz instytucje wspierające rynek pracy. Wszystkich przybyłych powitał wicestarosta Powiatu Kieleckiego, Tomasz Pleban wspólnie z wójtem gminy Piekoszów Zbigniewem Piątkiem oraz Grzegorzem Piwko - dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach.

Na Targach swoje stoisko informacyjno – promocyjne przygotował także Wojewódzki Urząd Pracy, który reprezentowali pracownicy Wydziału Obsługi Rynku Pracy. Osoby odwiedzające stoisko informowane były o aktualnych ofertach pracy za granicą w ramach Europejskich Służb Zatrudnienia oraz sposobach poszukiwania bezpiecznej pracy.

Doradca zawodowy udzielał porad dotyczących przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą, sporządzenia profesjonalnego CV, efektywnego poszukiwania pracy a także wszelkich informacji przydatnych przy podejmowaniu decyzji zawodowych.

W Skarżysku – Kamiennej odbyły się Regionalne Targi Pracy pod patronatem Marszałka Województwa – Andrzeja Bętkowskiego.

Dyrektor WUP Arkadiusz Piecyk, uroczyście witając uczestników, podkreślił znaczenie działań promujących zatrudnienie w polityce rynku pracy, którą realizuje Samorząd Województwa. Dobra współpraca Wojewódzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy zaowocowała liczbą kilkuset ofert pracy, udostępnionych na skarżyskich Targach.

Podczas wydarzenia można było zapoznać się z licznymi ofertami od lokalnych pracodawców. Z silną reprezentacją Targi odwiedziły podmioty ze Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wśród pracodawców oferujących zatrudnienie byli m.in. Man, Chemadin, Celsium Skarżysko, Simko, Cersanit poszukujących pracowników produkcji metalowej, operatorów maszyn, spawaczy, monterów, elektryków, elektromechaników i operatorów CNC.

Oferty udostępniały także lokalne podmioty z branży hotelarsko - gastronomicznej, między innymi Hotel i restauracja Promień i McDonalda’s.

Wakaty czekały także na specjalistów ds. księgowości, sprzedawców, magazynierów, którzy niemal od zaraz mogli podjąć prace w lokalnych firmach handlowo - usługowych i biurach rachunkowych.

Liczne grupy młodzieży odwiedziły Targi Pracy organizowane przez Wojewódzką Świętokrzyską Komendę Ochotniczych Hufców Pracy. Zainteresowani byli głównie ofertą szkoleń i kursów zawodowych podnoszących kwalifikacje. Z tej formy wsparcia można skorzystać w pośredniakach pracy. Ponadto odwiedzający stoisko WUP mogli poznać oferty pracy zagranicznej i sezonowej. Wakacyjne miesiące to czas kiedy zwiększa się zainteresowane wyjazdami do pracy tymczasowej. Przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy udzielali także informacji na temat aktualnych projektów współfinansowanych z EFS w ramach dwóch programów: skierowanych do bezrobotnych do 30 roku życia (POWER) jak i po 30-stce (RPO WŚ).

Blisko 70-ciu wystawców gościło ze swoimi ofertami pracy na targach w Opatowie.

Wśród dostępnych ponad 400-tu miejsc pracy, zatrudnienie można było znaleźć także u znanych lokalnych przedsiębiorców, np. w firmach: Cementownia Ożarów, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Opatowie czy Fabryka Porcelany Ćmielów.

Największe zapotrzebowanie było w branżach: opiekun osób starszych, budowlanej, rolnej, produkcyjnej, administracyjnej i gastronomicznej.

Dla chętnych do podjęcia pracy za granicą WUP Kielce przygotował ponad 2000 wakatów. Odwiedzający tradycyjnie mieli możliwość skorzystania z pomocy doradców zawodowych. Ponadto, eksperci z WUP na spotkaniach i warsztatach tematycznych wyjaśniali jak zakładać firmę krok po kroku, na co zwracać uwagę przy wyjazdach zagranicznych oraz z jakich form wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorcy z regionu świętokrzyskiego.

Regionalne Targi Pracy cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ jest to wydarzenie o zasięgu ponadlokalnym i  daje możliwość kontaktu w jednym miejscu z pracodawcami  zarówno z terenu powiatu opatowskiego jak i ościennych.

Odwiedzających przywitali: wicedyrektor WUP Kielce - Cezary Mielczarz, dyrektor PUP Opatów - Monika Stasica i starosta opatowski - Tomasz Staniek.

To już jubileuszowe, bo 20-ste Regionalne Targi Pracy organizowane we współpracy Wojewódzkiego i Powiatowych Urzędów Pracy. Dziś pracodawcy z ofertami pracy wystawiali się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na odwiedzających czekało 94 wystawców, 891 ofert pracy krajowej i ponad 379 ofert pracy zagranicznej. Poszukiwani byli głównie pracownicy w branżach: opiekun osób starszych, elektryk, magazynier, spawacz, pracownik turystyczny, specjaliści ds. marketingu, sekretarki czy analitycy.

Na stoisku Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach dla chętnych do pracy za granicą przygotowane było 2000 wakatów.

Tradycyjnie pracownicy WUP prowadzili spotkania informacyjno-warsztatowe. Tematami były: zakładanie własnej działalności, wyjazdy zagraniczne i wsparcie dla przedsiębiorców.

Regionalne Targi Pracy cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ jest to wydarzenie
o zasięgu ponadlokalnym i  daje możliwość kontaktu w jednym miejscu z pracodawcami  zarówno z terenu powiatu ostrowieckiego jak i ościennych.

Targi otworzyli dyrektor WUP Arkadiusz Piecyk, dyrektor PUP w Ostrowcu Świętokrzyskim Małgorzata Stafijowska oraz wicestarosta ostrowiecki Andrzej Jabłoński.

1200 miejsc pracy krajowej i niemal 3 i pół tysiąca ofert zagranicznych – tyle wakatów czekało na odwiedzających Regionalne Targi Pracy 28 września 2018 r. w Końskich.

Tradycyjnie pracownicy WUP prowadzili spotkania informacyjno-warsztatowe, tym razem na temat założenia własnej działalności „Własna firma – pomoc na starcie”, „Wyjazd do pracy za granicą – co musisz wiedzieć” oraz „Baza Usług Rozwojowych – wsparcie dla pracodawców i ich pracowników”.

Regionalne Targi Pracy cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ jest to wydarzenie o zasięgu ponadlokalnym i daje możliwość kontaktu w jednym miejscu z pracodawcami zarówno z terenu powiatu koneckiego jak i ościennych.

Wydarzenie oficjalnie otworzyli: Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska, Arkadiusz Piecyk Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Bożena Urban Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy i Starosta Konecki Bogdan Soboń.

Targi zorganizował Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach wspólnie z Powiatowymi Urzędami Pracy w Końskich, w Skarżysku–Kamiennej i we Włoszczowie oraz Starostwem Koneckim.

W I półroczu 2018 r. pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy uczestniczyli również w następujących wydarzeniach:

  1. Akademickie Targi Pracy (12.04.2018 r.)
  2. XLIII Powiatowe Targi Pracy w Łagowie (11.05.2018 r.)
  3. Plenerowe Targi Edukacji i Pracy (05.06.2018 r.)
  4. Targi na Rynku w Kielcach (12.06.2018 r.)
  5. XLIV Powiatowe Targi Pracy w Chęcinach (15.06.2018 r.)

Na stoisku informacyjno – promocyjnym dla osób odwiedzających Targi udostępniono oferty pracy pozyskane od pracodawców zagranicznych w ramach sieci EURES. Najwięcej do: Niemiec, Czech, Austrii, i Holandii, a także do Belgii, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii. Przeważały oferty pracy w branży budowlanej, metalowej oraz gastronomiczno – hotelarskiej. Zatrudnienie mogły znaleźć również osoby poszukujące pracy w branży produkcyjnej i transportowej, a także przy prostych pracach polowych. Najwięcej wolnych miejsc pracy oferowanych było w zawodach: stolarz, tynkarz, elektryk, zbrojarz, spawacz, ślusarz, kucharz oraz kelner, a także kierowca, mechanik i pracownik produkcji oraz magazynier. Ponadto zainteresowane osoby mogły uzyskać od doradcy EURES informacje na temat bezpiecznego poszukiwania pracy oraz warunków pracy za granicą.
Obecny na Targach doradca zawodowy pomagał w wypełnieniu formularzy aplikacyjnych, udzielał konsultacji na temat różnych rodzajów wsparcia osób zakładających własną działalność gospodarczą, a także informował o możliwości podwyższania kwalifikacji zawodowych i podjęcia kształcenia.
Pracodawcy mieli okazję zapoznać się z usługami, jakie oferuje Urząd w zakresie wsparcia rozwoju zawodowego pracodawców i ich pracowników.
Uczestnicy Targów otrzymali materiały informacyjne dotyczące ww. zagadnień w postaci ulotek, broszur oraz publikacji opracowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy.

Już po raz osiemnasty – tym razem w Skarżysku – Kamiennej – nasz Urząd zorganizował Regionalne Targi Pracy. Współorganizatorami wydarzenia były Powiatowe Urzędy Pracy w Skarżysku, Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Starachowicach.

Przestrzeń Targów podzielono na 3 strefy: zatrudnienia, edukacji i przedsiębiorczości. Swoją ofertę zaprezentowało blisko 60 wystawców, w tym 36 pracodawców. Na osoby szukające zatrudnienia czekało prawie 2 tysiące ofert pracy, zarówno od lokalnych firm jak również z całego kraju. Poszukiwani byli zarówno pracownicy przy pracach prostych jak i osoby posiadające lub gotowe do zdobycia kwalifikacji w wielu branżach (m.in. spawacze, operatorzy linii produkcyjnych, magazynierzy, monterzy, elektrycy, pracownicy budowlani, pracownicy w branży gastronomicznej, pracownicy w branży meblarskiej). 

Organizacja Targów w powiecie skarżyskim, w którym odradzają się tradycje przemysłowe, jest dużym wyzwaniem dla organizatorów i wielką nadzieją dla pracodawców, napotykających na coraz większe trudności ze znalezieniem rąk do pracy – podkreślał w wystąpieniu inaugurującym Wicedyrektor WUP Cezary Mielczarz. Życzę wszystkim uczestnikom Targów znalezienia atrakcyjnej oferty, która pozwoli zrealizować życiowe zamierzenia i plany na dalszą zawodową przyszłość.

Nadzieje na sukces Targów wyrażali także uczestniczący w wydarzeniu Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski, Prezydent Miasta Konrad Kronig. Targi odwiedziło blisko 2.500 osób. Wystawcy przeprowadzili rozmowy z 2.390 osobami zainteresowanymi ich ofertą, pracodawcy – pozyskali blisko 500 aplikacji od kandydatów do pracy a do dalszych rozmów zaprosili ponad 200 osób. Na stoisku Wojewódzkiego Urzędu Pracy można było uzyskać m.in. fachową poradę zawodową, zapoznać się z ofertami pracy i edukacji w ramach sieci EURES oraz poznać kompleksową ofertę aktualnych projektów współfinansowanych przez Unię Europejską. Udostępniliśmy 496 ofert pracy za granicą na 2.599 miejsc pracy pozyskanych od pracodawców zagranicznych w ramach sieci EURES, najwięcej do: Niemiec, Czech, Austrii, i Holandii. Ponadto dysponujemy ofertami do Belgii, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii. Nasi eksperci przeprowadzili 2 spotkania informacyjne: Rynek pracy – co muszę wiedzieć oraz Wyjazd do pracy za granicą – o czym należy pamiętać.

Zapraszamy do fotogalerii

Strona 1 z 4

spdhandelzielonaPowrotyohpstrzałka logo