WUP na IV Sandomierskich Targach Pracy

WUP na IV Sandomierskich Targach Pracy WUP na IV Sandomierskich Targach Pracy

Praca za granicą, kursy, szkolenia oraz dotacje na otwarcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych - to oferta Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach zaprezentowana podczas IV Sandomierskich Targów Pracy, które odbyły się 25 kwietnia w Sandomierzu. Wakaty oferowały zarównofirmy prywatne jak i służby mundurowe. Łącznie przygotowanych było ponad trzy tysiące ofert pracy krajowych i zagranicznych.

Największe zainteresowanie wśród osób uczestniczących w Targach miały oferty zagraniczne. Najczęściej szukano pracy w branży budowlanej w krajach Europy zachodniej a także na północy kontynentu. Stoisko Wojewódzkiego Urzędu Pracy odwiedziło kilkadziesiąt osób. Do dyspozycji bezrobotnych był także doradca EURES, który udzielał informacji na temat bezpiecznych wyjazdów do pracy za granicą. Zainteresowani dowiedzieli się również w jaki sposób pozyskać dotacje na otwarcie własnej firmy lub jak skorzystać z kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje.

Oprócz urzędów pracy stoiska miały także instytucje szkoleniowe, szkoły a także ośrodki wspierające osoby niepełnosprawne.

IV Sandomierskie Targi Pracy uroczyście otworzył dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sandomierzu Marian Łatkowski.