Studenckie Targi Pracy i Praktyk już za nami!

W dniu 13 marca 2018 roku odbyły się Żaklinalia czyli Studenckie Targi Pracy i Praktyk zorganizowane przez Akademickie Centrum Kariery Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach i Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego. Inicjatywa skierowana do studentów i absolwentów szkół wyższych zgromadziła kilkudziesięciu wystawców i setki młodych ludzi zainteresowanych podjęciem zatrudnienia, odbyciem stażu lub uzyskaniem wsparcia w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy.

Bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się stoisko Naszego Urzędu, na którym doradcy zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej udzielali porad dotyczących przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą, sporządzenia profesjonalnego CV, efektywnego poszukiwania pracy a także wszelkich informacji przydatnych przy podejmowaniu decyzji zawodowych. Studenci odwiedzający Targi korzystali również z wiedzy naszych ekspertów w zakresie pozyskiwania środków na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej oraz bazy ofert pracy w krajach UE, dostępnych dzięki sieci EURES.

Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Pan Cezary Mielczarz wziął udział w zorganizowanej w ramach Targów debacie ekspertów rynku pracy. Wraz z przedstawicielami pracodawców, specjalistami HR oraz reprezentującym PŚ Prorektorem ds. Studenckich i Dydaktyki dr hab. Arturem Maciągiem dyskutował na temat: ,,Rynek pracownika – prawda czy mit?” wyjaśniając zgromadzonym na sali studentom co oznacza wspomniane pojęcie w odniesieniu do lokalnych uwarunkowań i co to znaczy dla młodych ludzi rozpoczynających swoja karierę zawodową.
W trakcie trwania Targów Pracy osoby zainteresowane wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników WUP pt. „Od problemu do rozwiązania – moderowanie, facylitacja, world cafe”. Doradcy zawodowi zaprezentowali uczestniczącym w nich młodym ludziom nowoczesne metody efektywnej pracy w grupie, której celem jest generowanie inspirujących pomysłów. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, która wykazała się ogromną aktywnością i kreatywnością.

spdhandelzielonaohpwrotalogo buton