Wydrukuj tę stronę

21 edycja Regionalnych Targów Pracy

Blisko 70-ciu wystawców gościło ze swoimi ofertami pracy na targach w Opatowie.

Wśród dostępnych ponad 400-tu miejsc pracy, zatrudnienie można było znaleźć także u znanych lokalnych przedsiębiorców, np. w firmach: Cementownia Ożarów, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Opatowie czy Fabryka Porcelany Ćmielów.

Największe zapotrzebowanie było w branżach: opiekun osób starszych, budowlanej, rolnej, produkcyjnej, administracyjnej i gastronomicznej.

Dla chętnych do podjęcia pracy za granicą WUP Kielce przygotował ponad 2000 wakatów. Odwiedzający tradycyjnie mieli możliwość skorzystania z pomocy doradców zawodowych. Ponadto, eksperci z WUP na spotkaniach i warsztatach tematycznych wyjaśniali jak zakładać firmę krok po kroku, na co zwracać uwagę przy wyjazdach zagranicznych oraz z jakich form wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorcy z regionu świętokrzyskiego.

Regionalne Targi Pracy cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ jest to wydarzenie o zasięgu ponadlokalnym i  daje możliwość kontaktu w jednym miejscu z pracodawcami  zarówno z terenu powiatu opatowskiego jak i ościennych.

Odwiedzających przywitali: wicedyrektor WUP Kielce - Cezary Mielczarz, dyrektor PUP Opatów - Monika Stasica i starosta opatowski - Tomasz Staniek.

Galeria